بهترین ویتامین برای پوست صورت و مو و ناخن چیست؟ ارائه رژیم کمبود ویتامینها

دسته: ,

توضیحات

بهترین ویتامین برای پوست صورت و مو و ناخن چیست؟ ارائه رژیم کمبود ویتامینها

ابتدا  بهترین ویتامین ها برای / پوست / مو / ناخن / بررسی، سپس مواد غذایی برای جذب ویتامین ها برای هرسه مورد مو، ناخن و پوست ارائه شده است.

بهترین ویتامین ها برای پوست مو و ناخن کدامند؟ در یک نگاه

مو، ناخن و پوست سالم به سطوح کافی از مواد مغذی، از جمله ویتامین های A ،D، E، C، روی و آهن نیاز دارد. بیوتین به تقویت مو و ناخن کمک می کند، در حالی که ویتامین C و E آنتی اکسیدان های قوی هستند که از پوست در برابر آسیب محافظت می کنند. روی برای حفظ سلامت پوست و ناخن مهم است. ویتامین های A، E و D؛ اهن؛ چربی های سالم؛ کربوهیدرات ها؛ و پروتئین به ویژه برای سلامت پوست، مو و ناخن مهم هستند.

مولتی ویتامین‌های زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند می‌توانند مو، پوست و ناخن‌ها را بهبود بخشند، با این حال، باید به ترکیبات آن توجه کنید. بهترین ویتامین ها برای مو، پوست و ناخن عبارتند از ویتامین B7 (بیوتین)، کلاژن، ویتامین C و امگا 3.

پیشنهاد خواندنی در سبز رسان: 🔗کمبود کدام ویتامین باعث نازک شدن مو میشود؟ 🔗چگونه در عرض یک هفته پوستی صاف داشته باشیم 🔗 چگونه پوستی سفید و بدون جوش داشته باشیم درمان خانگی 60 روش ساده🔗7 نکته متخصص پوست برای مراقبت از پوست در طول تغییرات فصلی

بهترین ویتامین ها برای پوست و صورت چیست؟ تخصصی

داشتن پوست خوب ضروری است. پوست صاف، شفاف و درخشان نشانه جوانی، سلامتی و زیبایی است. علاوه بر دلایل زیبایی، پوست خوب برای سلامت و تندرستی کلی نیز حیاتی است.

برای حمایت از پوست سالم، غذاهای غنی از ویتامین های A، C، D و E، روی، سلنیوم و اسیدهای چرب امگا 3 مصرف کنید.

از غذاهای غنی از آنتی اکسیدان استفاده کنید: آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C، ویتامین E و سلنیوم می توانند به محافظت از پوست در برابر عوامل استرس زای محیطی مانند آلودگی و اشعه ماوراء بنفش که می توانند به پوست آسیب برسانند، کمک کنند.

✅ ویتامین A
نقش مهمی در رشد و ترمیم سلول های پوست دارد که به حفظ جوانی و سلامت پوست کمک می کند. ویتامین A به تنظیم تولید سبوم کمک می کند، ماده روغنی که در صورت تولید بیش از حد باعث ایجاد آکنه می شود.

✅ ویتامین C
این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی است که به محافظت از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد ناشی از عوامل محیطی مانند آلودگی و اشعه UV کمک می کند. قرار گرفتن در معرض آن می تواند منجر به آسیب پوست شود.

✅ ویتامین E
یکی از شناخته شده ترین ریزمغذی ها برای پوست، ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی است. این ویتامین به محافظت از پوست در برابر آسیب های ناشی از عوامل محیطی، مانند شرایط آب و هوایی شدید و استرس های سبک زندگی مانند استرس یا کمبود خواب کمک می کند.

✅ ویتامین D
این به تنظیم رشد و تمایز سلولی کمک می کند، که برای حفظ عملکرد مانع پوست و ترویج بهبود زخم حیاتی است. ویتامین D همچنین از سیستم ایمنی پوست حمایت می کند و از عفونت و التهاب محافظت می کند.

✅ ویتامین K
این ویتامین نقش مهمی در فرآیند لخته شدن خون (انعقاد خون) دارد. علاوه بر این، با تقویت دیواره رگ های خونی و مویرگ ها به کاهش ظاهر سیاهی و کبودی کمک می کند. دیواره های رگ های خونی تقویت شده و به جلوگیری از نشت خون می پردازد. همچنین دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش قرمزی و تحریک پوست کمک کند.

✅ بیوتین
بیوتین که به عنوان ویتامین B7 نیز شناخته می‌شود، با حمایت از تولید کراتین، در رشد و نگهداری بافت‌های پوست، مو و ناخن بسیار مهم است. این پروتئین بخش اصلی مو، پوست و ناخن است.

✅ نیاسین
نیاسین همچنین به عنوان ویتامین B3 شناخته می شود، یک ویتامین محلول در آب است که عملکرد سد پوست را بهبود می بخشد. با تولید سرامیدها، لیپیدهای ضروری که به حفظ رطوبت و محافظت از پوست کمک می کنند، به تقویت سد پوستی کمک می کند.

✅ اسید پانتوتنیک
اسید پانتوتنیک که به عنوان ویتامین B5 نیز شناخته می شود جزء کوآنزیم A است که چربی طبیعی پوست یعنی سبوم را تولید می کند. اسید پانتوتنیک می تواند با حمایت از تولید سبوم به مرطوب نگه داشتن پوست و جلوگیری از خشکی و پوسته پوسته شدن پوست یاری کند.

✅ روی
روی در بسیاری از فرآیندهای سلولی، از جمله سنتز پروتئین و تقسیم سلولی، که برای ترمیم و رشد پوست بسیار مهم هستند، نقش دارد. همچنین دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است که می تواند به کاهش التهاب پوست و آسیب ناشی از رادیکال های آزاد کمک کند.

✅ مس
مس جزء حیاتی کلاژن است، پروتئینی که به پوست استحکام و خاصیت ارتجاعی می دهد. مس دارای خواص آنتی اکسیدانی است که می تواند به محافظت از سلول های پوست در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک کند.

✅ سلنیوم
سلنیوم یک آنتی اکسیدان است که از سلول های پوست در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد و التهاب محافظت می کند. سلنیوم همچنین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند، که برای مبارزه با عفونت هایی که می توانند به پوست آسیب برسانند ضروری است.

✅ آهن
آهن از طریق تولید کلاژن به بهبود استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست کمک می کند. آهن همچنین در اکسیژن رسانی به سلول های پوست، بهبود جریان خون سالم و جلوگیری از کم خونی که منجر به رنگ پریدگی پوست می شود، نقش دارد.

✅ منیزیم
منیزیم به تولید کلاژن کمک و تولید چربی پوست را تنظیم و احتمال بروز آکنه را کاهش می دهد.

✅ منگنز
منگنز دارای خواص آنتی اکسیدانی است که از پوست شما در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند. همچنین به بهبود زخم کمک، از اشعه ماوراء بنفش محافظت و دارای خواص ضد التهابی است.

✅ اسیدهای چرب امگا 3
اسیدهای چرب امگا 3 به کاهش التهاب، بهبود هیدراتاسیون و بافت پوست می پردازند. امگا 3 همچنین می تواند به محافظت از پوست در برابر آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش و استرس های محیطی مانند شرایط آب و هوایی بسیار سخت کمک کند.

بهترین ویتامین برای پوست صورت و مو و ناخن چیست؟ ارائه رژیم و بررسی تخصصی ویتامینها
عالی ترین ویتامین ها برای پوست صورت و مو و ناخن چیست؟ ارائه رژیم و بررسی تخصصی ویتامینها

بهترین ویتامین ها برای مو چیست؟ تخصصی

چه ویتامین هایی برای رشد مو مفید هستند؟ ویتامین ها کارهای شگفت انگیز زیادی برای مو انجام می دهند. آنها می توانند به رشد سلولی کمک کنند، از آسیب رادیکال های آزاد و سفید شدن زودهنگام آن جلوگیری و فولیکول هایی را که رشد را تحریک می کنند، تغذیه کنند.

در اینجا بهترین ویتامین ها برای رشد و ضخامت مو آورده شده است.

✅ ویتامین B7
بیوتین، که به عنوان ویتامین B7 نیز شناخته می شود، یک ویتامین B پیچیده است که اغلب به دلیل داشتن مزایای رشد مو تبلیغ می شود. و برخی از این تبلیغات ممکن است واقعا ارزشش را داشته باشد.

👨‍⚕️ دکتر گرین می‌گوید بیوتین در ایجاد گلبول‌های قرمز که اکسیژن و مواد مغذی را به پوست سر و فولیکول‌های مو حمل می‌کنند، بهرتین عمل را می‌کند.

✅ ویتامین A
سلول های مو سریع ترین قسمت بدن هستند که رشد می کنند. پس منطقی است که ویتامین A سوخت عالی برای این رشد است. هنگامی که بدن شما ویتامین A را جذب می کند، سبوم تولید می کند. این یک ماده روغنی است که پوست سر شما را مرطوب می کند و فولیکول های مو را سالم نگه می دارد. کمبود ویتامین A می تواند منجر به ریزش مو شود.

✅ ویتامین سی
استرس اکسیداتیو یکی از عوامل اصلی ریزش مو است. زمانی اتفاق می افتد که ما در بدن خود عدم تعادل رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان ها را داریم که منجر به عدم تعادل الکترونی و ریزش مو می شود.

راه حل این است که غذاهای حاوی ویتامین C مصرف کنید. بدن شما دارای آنتی اکسیدان هایی است که آسیب مویی از رادیکال های آزاد را با متعادل کردن الکترون های آنها کاهش می دهد. ویتامین C همراه با متعادل کردن فلس ها، به بدن شما در تولید کلاژن (جلوگیری از سفید شدن زودرس موها) و جذب آهن به رشد مو کمک می کند. سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و داشتن رژیم غذایی نامناسب می تواند منجر به کمبود ویتامین C شود.

✅ ویتامین دی
کمبود ویتامین D می تواند منجر به بیماری های ریزش مو مانند آلوپسی، ریزش موی زنانه و ریزش بیش از حد شود. این کاهش ها را بیشتر در افراد 65 ساله و بالاتر خواهید دید.

✅ ویتامین E
ویتامین E دارای همان قدرت آنتی اکسیدانی است که ویتامین C همتای آن دارد. این بدان معنی است که می تواند استرس اکسیداتیو را با متعادل کردن سطح الکترون در رادیکال های آزاد مهار کند. افرادی که بیشتر مستعد کمبود ویتامین E هستند، افرادی هستند که دارای بیماری هایی مانند کرون یا فیبروز کیستیک هستند.

ویتامین E یک روش موثر برای درمان ریزش مو است. یک مطالعه کوچک نشان داد که افرادی که به مدت هشت ماه از مکمل های ویتامین E استفاده می کردند، 34.5 درصد افزایش رشد مو را تجربه کردند.

✅ اهن
آهن باعث تولید هموگلوبین می شود، پروتئینی که در گلبول های قرمز بدن شما وجود دارد. این سلول ها اکسیژن را به سلول ها در سراسر بدن شما توزیع می کنند و به ترمیم و رشد آنها کمک می کنند. کمبود آهن می تواند منجر به ریزش مو شود که زنان بیشتر مستعد ابتلا هستند.

✅ روی
روی باعث رشد مو می شود. اگر کمبود روی دارید، ممکن است دچار ریزش مو شوید. کسانی که بیشتر مستعد کمبود روی هستند کسانی هستند که الکل بیش از حد مصرف می کنند، افراد مبتلا به کرون، زنان باردار یا شیرده و کسانی که بیماری های مزمن کلیوی دارند.

برترین ویتامن برای رشد و درخشندگی ناخن چیست؟ تخصصی

اکثر ویتامین ها و مکمل های حاوی بیوتین، روغن ماهی یا ویتامین های A، C و E می توانند به تحریک رشد ناخن کمک کنند.

آیا ویتامین D باعث بهبود ناخن ها می شود؟ ویتامین D به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و کمبود آن ممکن است منجر به تشکیل خطوط ریز شود. کمبود ویتامین همچنین باعث شکنندگی ناخن ها می شود. همچنین روند بهبود زخم را کند می کند، بنابراین به احتمال زیاد خطهای سفید مدتی طول می کشد تا ازبین بروند و حتا ممکنه یک نقطه رنگدانه باقی بگذارند.

اگر ناخن های شما به شکافته شدن ادامه دهد، ممکن است آهن، بیوتین، کلاژن و ویتامین های A و C کم باشد. این مواد مغذی استحکام ناخن را افزایش داده و رشد را در سطح طبیعی حفظ می کنند. اگر متوجه لکه های سفید روی ناخن های خود شدید، احتمالاً روی یا کلسیم کافی که به ترتیب برای تولید سلول و استحکام استخوان استفاده می شود، دریافت نمی کنید.

بهترین خوراکی و رژیم غذایی ویتامین برای پوست و مو با مقدار مصرف روزانه

🥪 بیوتین
بیوتین، اغلب در محصولات مراقبت از پوست موضعی و مکمل های مراقبت از مو وجود دارد. هنگامی که بیوتین به صورت موضعی استفاده شود، ممکن است به بهبود آبرسانی پوست و افزایش تولید سرامیدها کمک کند – لیپیدهایی که به حفظ سد پوست کمک می کنند. همچنین به کاهش التهاب و بهبود ظاهر خطوط و چین و چروک کمک می کند.

علاوه بر کاربرد موضعی، می توانید بیوتین را به صورت خوراکی به عنوان مکمل یا از طریق منابع غذایی مانند تخم مرغ، آجیل و سبزیجات سبز برگ مصرف کنید.

مقدار توصیه شده مصرف روزانه 30 میکروگرم برای بزرگسالان است.

🥪 ویتامین A
اگر به دنبال مصرف بیشتر ویتامین A هستید، بهتر است از غذاهای حاوی بتاکاروتن بالا استفاده کنید که به ویتامین A تبدیل می شود. غذاهای سرشار از بتاکاروتن عبارتند از سیب زمینی شیرین، کدو تنبل، هویج، اسفناج و کلم پیچ. همچنین می توانید آن را در روغن جگر ماهی، تخم مرغ، ماست و شیر پیدا کنید.

مصرف روزانه توصیه شده برای ویتامین A تا 900 میکروگرم برای مردان و 700 میکروگرم برای زنان است.

مجموعه ای از غذاهای سرشار از ویتامین A مانند هویج، آجیل، کلم بروکلی، کره، پنیر، دانه ها و تخم مرغ.

🥪 ویتامین سی
ویتامین C را در مرکبات، فلفل، توت فرنگی، گوجه فرنگی و گواوا خواهید یافت. از آنجایی که بدن شما آن را تولید نمی کند، باید اینها را در رژیم غذایی خود بگنجانید یا مکملی با ویتامین C داشته باشید.

مصرف روزانه ویتامین C برای مردان بالغ تا 90 میلی گرم در روز و برای زنان بالغ 75 میلی گرم است. مصرف بیش از حد ویتامین C می تواند منجر به سوزش سر دل، گرفتگی عضلات، خستگی، برافروختگی پوست و سنگ کلیه شود.

🥪 ویتامین D
600 واحد بین المللی ویتامین D دوز توصیه شده برای بزرگسالان است. مصرف بیش از حد ویتامین D می تواند منجر به حالت تهوع، کاهش وزن، بی نظمی و مشکلات ریتم قلب شود.

برای دریافت بیشتر ویتامین D، می توانید ماهی های چرب، روغن کبد ماهی، غذاهای غنی شده (غلات، تخم مرغ، نان، ماست) و قارچ را در رژیم غذایی خود بگنجانید. از طرف دیگر، می توانید مقداری اشعه خورشید در ظهر را مشاهده کنید.

🥪 ویتامین E
اگر قصد دارید از مسیر مکمل استفاده کنید، مقدار توصیه شده رژیم غذایی روزانه 15 میلی گرم است. همچنین می توانید ویتامین E را در تخمه آفتابگردان، اسفناج، آووکادو و بادام پیدا کنید.

🥪 آهن
آهن را در غذاهایی مانند تخم مرغ، گوشت قرمز، عدس، اسفناج و صدف پیدا خواهید کرد. اگر پزشک شما آن را توصیه کند، می توانید مکمل آهن مصرف کنید.

مصرف روزانه توصیه شده آهن 45 میلی گرم است. به خاطر داشته باشید که مصرف بیش از حد آهن می تواند منجر به یبوست، درد معده و استفراغ شود.

میز پر از مواد غذایی سرشار از آهن مانند گوشت قرمز، آهن، عدس و تخم مرغ.

🥪 روی
شما می توانید روی را در بسیاری از غذاهای رایج مانند گوشت گاو، اسفناج، جوانه گندم، تخم کدو تنبل، صدف و عدس پیدا کنید.

دوز توصیه شده روزانه آهن برای مردان 11 میلی گرم و برای زنان 8 میلی گرم است. مصرف بیش از حد می تواند منجر به از دست دادن اشتها، گرفتگی عضلات و سردرد شود. همچنین می تواند کلسترول خوب شما را کاهش دهد.

بهترین خوراکی و رژیم غذایی ویتامین برای ناخن

برای رشد ناخن‌های بلندتر و قوی‌تر، 👨‍⚕️ دکتر گریگز یک رژیم غذایی رنگین‌کمان مغذی شامل میوه‌ها و سبزیجات رنگارنگ، سبزیجات برگ‌دار، ماهی‌های روغنی، آجیل، دانه‌ها، آووکادو، تخم‌مرغ، گوشت بدون چربی، کمی غلات و سیب‌زمینی شیرین را توصیه می‌کند.

کدام پروتئین برای ناخن بهترین است؟ گوشت و ماهی

اگر عاشق گوشت هستید، سعی کنید بر روی گزینه های لاغرتر مانند مرغ و بوقلمون تمرکز کنید. اینها کلاژن و پروتئین بالایی دارند که هر دو برای سلامت ناخن شما بسیار مهم هستند. اگر به دنبال پروتئین حیوانی در دریا هستید، ماهی سالمون بهترین انتخاب من برای داشتن ناخن های سالم است.

بهترین ویتامین برای پوست بدن و صورت چیست؟ در یک نگاه

برخی از ویتامین‌ها برای سلامت پوست مفید هستند، زیرا بلوک‌های ساختمانی مورد نیاز برای پوست را فراهم می‌کنند!!! و به ترمیم پوست در هنگام آسیب کمک می‌کنند. آنها اغلب در محصولات مراقبت از پوست موضعی یافت می شوند. ویتامین های A، C، D و E به ویژه می توانند در سلامت پوست نقش داشته باشند.

نگاهی گذرا به بهترین ویتامین های مو، پوست و ناخن در دنیا

💊 بهترین کلی: Nature’s Bounty Extra Strength Hair, Skin & Nails
💊 مقرون به صرفه ترین: پوست و ناخن های طبیعی با بیوتین
💊 بهترین آدامس: OLLY زیبایی غیر قابل انکار مو، پوست و ناخن
💊 بهترین وگان: Briogeo Destined for Density
💊 بهترین برای پس از زایمان: مولتی ویتامین Ritual Essential Postnatal
💊 بهترین چیزی که خودتان بسازید: Persona Nutrition
💊 بهترین ارگانیک: Garden of Life mykind Organics Plant Collagen Builder
💊 بهترین برای رشد مو: کپسول زنانه نوترافول

پیشنهاد خواندنی در سبز رسان:

🔗 روغن آرگان مو سیوند 45 میلی لیتر و 40 نکته بهترین زمان طرز استفاده ارگان
🔗شامپو پسوریازیس دئودراگ 200 میلی لیتر و 20 بهترین درمان خانگی
🔗 کرم اوره و اوسرین 10 درصد سیوند و 20 نکته بهترین مصرف عوارض فواید
🔗 کرم اوره و اوسرین 15 درصد سیوند و 10 سوال درباره بهترین روش مصرف
🔗  سرم مو دیزان مدل 01 حجم 100 میلی لیتر و 50 سوال و جواب بهترین سرم مو
🔗  سرم تقویت کننده مژه سریتا و 50 روش خانگی بهترین تقویت

عوارض جانبی مکمل های مو، پوست و ناخن چیست؟

بیشتر مکمل های مو، پوست و ناخن بی خطر و قابل تحمل هستند، اما برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی مانند ناراحتی معده، اسهال یا بثورات پوستی را تجربه کنند. اگر در حین مصرف مکمل، علائم غیرمعمولی را تجربه کردید، مصرف آن را قطع کرده و با پزشک خود مشورت کنید.

چند بار باید ویتامین های مو، پوست و ناخن را مصرف کنم؟

دوز و دفعات توصیه شده ویتامین های مو، پوست و ناخن بسته به مکمل خاصی که مصرف می شود می تواند متفاوت باشد. مهم است که دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

👨‍⚕️ دکتر لاوینزور متخصص مو و پوست می گوید: بسیاری از ویتامین ها می توانند سلامت پوست را بهبود بخشند، به خصوص در افرادی که کمبود ویتامین دارند. سوء تغذیه می تواند باعث ایجاد طیفی از مشکلات پوستی شود، بنابراین داشتن یک رژیم غذایی متنوع و غنی از مواد مغذی یکی از بهترین کارهایی است که یک فرد می تواند برای سلامت پوست انجام دهد.

باید مراقب باشید که در مصرف ویتامین ها زیاده روی نکنید، زیرا مصرف بیش از حد برخی ویتامین ها می تواند باعث مشکلات سلامتی شود.

افرادی که نگران شرایط خاص پوستی هستند باید ویتامین ها را بر اساس نیاز خود انتخاب کنند. همه ویتامین ها برای همه بیماری های پوستی مناسب نیستند و ترکیب اشتباه ممکن است برخی از مشکلات را بدتر کند. به عنوان مثال، استفاده بیش از حد از محصولات حاوی ویتامین A می تواند پوست را خشک و تحریک کند.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

برای کمک به انتخاب محصولات مراقبت از پوست مناسب و پیروی از یک رژیم غذایی سالم برای پوست، به متخصص پوست مراجعه کنید.

برخی از محصولات ذکر شده در این مقاله برای خرید آنلاین در سبز رسان در دسترس هستند.

مطالعه بیشتر: facecliniclondon buoyhealth cnet sabzresan

اشتراک در
اطلاع از
guest
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها